E-Ticaret Danışmanlığı

Ürün veya hizmet, müşteri yani hedef kitleye ulaşması için hazırlanmış kazanç kaynağını oluşturur. Bu kazanç kaynağını geleneksel yöntemlerde fiziksel olarak müşteriye sunmak her zaman önceliktir. Yani bir işletmede ürünlerinizi satmak veya hizmetlerinizi insanlara sunmak her zaman önemlidir. Ancak teknoloji size bu ürün veya hizmeti dijital ortamda insanlara sunma zorunluluğu da getirmektedir.

Ticaret artık fiziksel ortamdan dijital ortama doğru geçişini çok daha hızlı bir şekilde sürdürmektedir. Öyle ki markalaşmış kişi ve kurumlar dışında en küçük işletmeler dahi dijital ticarete yani e-ticaret yöntemlerine geçiş yapmalıdır. İşte bu nedenle ajansımız sahip olduğunuz bir e-ticaret sitesinin gelişebilmesi veya artık sizin de bir e-ticaret platformuna sahip olmanız için e-ticaret danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

E-Ticaret Danışmanlığı Nedir?

E-ticaret danışmanlığı değişen kademeler ile bir e-ticaret sistemine sahip olabilmeniz ya da var olan e-ticaret sisteminizi geliştirerek daha üst bir noktaya taşımanız için verilen hizmettir. E-ticarete giriş gerçekleştirmek istediğinizde, sizin için bütçenize, ticari hacminize ve bulunmak istediğiniz noktaya göre shopify veya premium e-ticaret gibi noktalarda verilen danışmanlık ile hizmet verilebilir. Var olan e-ticaret sistemlerinizi geliştirmek istediğinizde de yine profesyonel e-ticaret danışmanlığı ile bulunduğunuz noktanın daha üstüne ulaşmanız sağlanabilir.

E-Ticaret Danışmanlığı Neden Gereklidir?

E-ticaret gerçekleştirmek için bir web sayfasına, sosyal medya hesaplarına ve profesyonel bir süreç yönetimine sahip olmanız gerekir. Yani sadece bir web sayfasına sahip olmanız ve ürünlerinizi satışa sunmuş olmanız yeterli değildir. İnsanların bu e-ticaret sitesine ulaşabilmesi için sitenizin güncel olması, güvenilir olması, hızlı olması, insanların sitenizden haberdar olması, sitenizi takip edebilmesi ve kullanılabilir bir yapı elde etmesi gerekir.

E-ticaret danışmanlığı, ifade edilen bu süreçlerin her birinin yönetilmesi ve satış kanallarının problemsiz bir şekilde işler hale getirilmesini sağlar. Çünkü iyi bir e-ticaret oluşumu içerisinde, sitenin doğru bir yapıya sahip olması ve güçlü bir altyapıyla sürekliliğini oluşturması önemlidir. Çünkü bu sayede e-ticaretin diğer süreçleri olan stok, kargo, müşteri ilişkileri ve ürün yönetimi de sağlıklı şekilde yürütülebilir.

E-Ticaret Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

Ajansımız e-ticaret danışmanlığı için bir e-ticaret platformunun belirli noktaları üzerinde durarak ilerleme gerçekleştirir. Biz verdiğimiz danışmanlık hizmetlerinde genellikle işin dijital altyapısı ve görünürlüğü ile ilgileniriz. Bu anlamda e-ticaret sitenizin kurulması veya var olan e-ticaret sitenizde belirtilen noktalar üzerinde çalışma yapılması üzerinde durulur.

E-ticaret danışmanlığı çerçevesinde bir e-ticaret sitesindeki altyapı, güvenlik, bakım ve güncelleme gibi noktalar üzerinde duruyoruz. Bu noktaların her birinde gündelik olarak gerçekleştirilen çalışmalar ile birlikte rutin bakımlar ve çalışmalar sürekli hale getirilir. Yani altyapı ya da güvenlik konusunda hiçbir soruna sahip olmayan ve her zaman güncel yapısıyla insanlara ulaşmayı başaran bir e-ticaret sitesi elde edilir. Bu sayede de siz alışveriş süreçlerinizi ve müşteri iletişiminizi sorunsuz bir şekilde yürütme şansına sahip olursunuz.

E-ticaret danışmanlığı hizmetlerimiz çerçevesinde;

  • Site optimizasyonu ile e-ticaret sitesindeki tüm eksiklikler belirlenerek; düzenli, güvenilir ve hızlı bir sayfa elde edilene kadar tüm çalışmalar yapılır.
  • İçerik optimizasyonu sayesinde sayfadaki eksiklik giderilerek, SEO çerçevesinde müşterilere hitap eden ve optimize edilmiş bir içerik yapısı elde edilir.
  • Barındırma hizmetleri ile e-ticaret sitenizin güvenilir bir altyapıya sahip olması, saldırılardan korunması ve sorunlara karşı mücadele edebilecek bir yapı elde etmesi sağlanır.
  • Destek hizmetleri ile e-ticaret süreçlerinde her zaman yanınızda olmaya devam ederek, problemlerinizin çözümü için yıllarca sürecek bir çalışma elde edilir.

Süreç bu dört temel adım üzerinden ilerlese de aslında e-ticaret danışmanlığı sitenizi sürekli bir şekilde güçlü bir yapıya sahip olarak, korumayı ve geliştirmeyi ifade eder. Çünkü e-ticaret internetin sürekli bir şekilde gelişen yapısı içerisinde bir marka ya da kurumun gücünü kaybetmeden ilerlemeye devam etmesi zorunluluğunu ortaya koyar.

Detaylı Bilgi İste

2018 © Bir groupodin hizmetidir.