Mail Pazarlama Danışmanlığı

İletişimin temel öğelerinden biri olan e-posta, çok uzun zamanlardan bu yana özellikle hem kişisel hem kurumsal iletişim araçları arasında yer alır. Üstelik günümüzde sosyal medya ve akıllı mesajlaşma uygulamaları daha popüler bir hale gelmiş olsa da dünyada halen mail çok önemli bir iletişim yöntemidir. Öyle ki bugün dünyada halen milyarlarca kişi, kişisel ve kurumsal iletişimde e-posta yöntemini kullanmaktadır.

E-posta iletişiminin halen aktif bir yapıya sahip olması da markaların, kurumların ve şahısların müşteriye ulaşma yöntemleri içerisinde de önemli bir yere sahip olmasını sağlamaktadır. Elbette sizde kurumsal yapınız içerisinde sahip olduğunuz web sayfasıyla kurumsal e-mail adreslerinizi veya global e-mail adreslerinizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak kitleler halinde müşterilere mail pazarlama yöntemi ile ulaşabilmeniz için profesyonel bir yönetim anlayışı olmalıdır.

Mail Pazarlama Nedir?

Mail pazarlama veya e-posta pazarlama yöntemi; içeriğinde pazarlama mesajları bulunduran bir metin, görsel ya da ses ögesinin kitlelere toplu bir şekilde ulaştırılmasıdır. Yani örneğin 18-25 yaş arası gençlere hitap eden bir spor giyim markası, mail pazarlama yöntemiyle yeni sezon ürünlerini on binlerce kişilik bir kitleye aynı anda ulaştırabilir. Genellikle içeriğinde reklam, tanıtım, kurumsal kimlik, iletişim ve kampanya bilgileri ile link bulunduran bu mail, istediğiniz kitlenin size tek noktadan ulaşabilmesini sağlayabilir.

Mail Pazarlama Yöntemleri Nelerdir?

Bir marka veya e-ticaret sayfası kişilere tekil olarak gönderdiği maillerle de aslında temel olarak mail pazarlama gerçekleştirir. Yani bir indirim kuponu, bir hediye gönderimi, kampanya veya anket gönderimi mail pazarlama olarak kabul edilebilir. Günümüzde yasal çerçevede izinli bir şekilde gerçekleştirilen e-posta pazarlamasında ise temel yöntemlerden bahsedilebilir. Bu yöntemler arasında;

  • Site optimizasyonu ile e-ticaret sitesindeki tüm eksiklikler belirlenerek; düzenli, güvenilir ve hızlı bir sayfa elde edilene kadar tüm çalışmalar yapılır.
  • İçerik optimizasyonu sayesinde sayfadaki eksiklik giderilerek, SEO çerçevesinde müşterilere hitap eden ve optimize edilmiş bir içerik yapısı elde edilir.
  • Barındırma hizmetleri ile e-ticaret sitenizin güvenilir bir altyapıya sahip olması, saldırılardan korunması ve sorunlara karşı mücadele edebilecek bir yapı elde etmesi sağlanır.
  • Destek hizmetleri ile e-ticaret süreçlerinde her zaman yanınızda olmaya devam ederek, problemlerinizin çözümü için yıllarca sürecek bir çalışma elde edilir.

E-Ticaret İçin Mail Pazarlama

Mail pazarlama özellikle e-ticaret sitelerinde çok önemli avantajlar sağlar. Örneğin, kullanıcıları kayıt olmaya teşvik etmek, hesap oluşturmalarını istemek veya kampanyalardan yararlanmalarını istemek için e-ticaret siteleri de e-posta pazarlama gerçekleştirebilir. Örneğin, bazı markalar e-ticaret bültenleri sunarak, bu bültenlere kayıt olan kişilere indirimler ve fırsatlar sağlamakta ve nitelikli bir mail pazarlama ile fayda elde etmektedir.

Mail Pazarlama Nasıl Yapılır?

Yasal çerçevede sadece sizden mail almaya izin vermiş kişilere e-posta pazarlaması gerçekleştirebilirsiniz. Bu nedenle pazarlamada artık günümüzün modern yapısında daha fazla kişiselleştirilmiş tanıtımlara yönelme başlanmıştır. Her ne kadar artan sosyal medya ve mobil iletişim yöntemleri ile karşılaşılsa da marka etkileşiminde çok yüksek oranda e-posta pazarlama önemli bir yere sahiptir. Bu noktada da sizin için mail pazarlama danışmanlığı ile bu etkileşimli yöntemi düzenli bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlayabiliyoruz.

E-posta pazarlaması için öncelikle bir e-mail listesine yani hedef kitleye sahip olmanız gerekir. Bunun için araştırmalar yapabilmek, müşteri portföylerini kayıt altında tutabilmek ve insanların iletişim bilgilerini izinli ölçüde listelerinize dahil edebilmek gerekir. Örneğin, e-ticaret sayfanızda ya da kurumsal web sayfanızda bir mail bülteni kayıt seçeneği bulunması veya sosyal medya üzerinden hedef kitlelere ulaşma imkanları yer alır.

Mail pazarlaması için sahip olduğunuz e-mail listesi ile iletişime geçilerek, onları rahatsız etmeden ve her an abonelikten çıkma seçeneği dahi içerecek şekilde markanın samimi mesajları kullanılabilir. Bugün mail pazarlaması sosyal medya ile uyumlu olmalı ve her zaman değerli bir yapıya sahip olmalıdır. Yaptığımız çalışmalarda hiçbir zaman direkt olarak satın alma ve reklam odağı ile ilerlemeden, bazen bilgiler ve eğlenceli paylaşımlar ile insanlara ulaşmak gerekir.

Mail pazarlama insani değerlere önem vererek, mobil uyumlu şekilde içerikler ile desteklenmiş ve kurumsal yapıyı her zaman koruyacak şekilde gerçekleştirilir. Ajansımız doğru hedefi belirleyerek, günümüzün halen en güçlü dijital pazarlama taktiği olan mail pazarlama hizmetlerinde danışmanlık sağlamaktadır. Kurumsal yapınız için siz de bu anlamda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı Bilgi İste

2018 © Bir groupodin hizmetidir.