Yükleniyor

Mail Pazarlama.

Müşteri adayları oluşturmak ve satış söz konusu olduğunda, mail pazarlamasından daha güçlü bir dijital pazarlama taktiği yoktur.

Dünya çapında yaklaşık 3.9 milyar insan iletişim için her gün e-posta kullanıyor ve başka hiçbir platform bu sayıda günlük aktif kullanıcıya sahip olmanın yanına yaklaşamıyor. Markanızı doğru zamanda doğru müşterilerle buluşturma ve satışlarınızı artırma fırsatını kaçırmayın.

E-posta pazarlaması, sizden mail iletişimi almak için açık izin vermiş olan bir kişi listesine ticari e-postalar göndermektir. Kişileri bilgilendirmek, satışları artırmak ve bir haber bülteni gibi markanız etrafında bir topluluk oluşturmak için kullanabilirsiniz. Modern mail pazarlama hizmetleri, herkese uyan tek boyutlu toplu postalardan uzaklaştı ve bunun yerine onay, segmentasyon ve kişiselleştirmeye odaklanıyor.

Araştırmalar, mobil mesajlaşma ve sohbet uygulamalarının büyümesine ve öne çıkmasına rağmen, tüketicilerin yaklaşık yüzde 61'inin e-posta yoluyla kolaylaştırılmış marka etkileşimlerini tercih ettiğini ve bu tercihin bütün cinsiyetler ve yaş grupları için geçerli olduğunu gösteriyor.

E-posta pazarlamasını en önemli önceliklerinizden biri yapmanız için birçok neden var, en önemli 3 nedeni şöyle sıralayabiliriz.

1. E-posta 1 numaralı iletişim kanalıdır. Tüketicilerin en az %99'unun e-postalarını her gün kontrol ettiğini biliyor muydunuz? Başka hiçbir iletişim kanalı için bunu söylemek mümkün değil.

2. Listenizin sahibi sizsiniz. Herhangi bir sosyal medya platformunda, hesabınız (tüm hayranlarınız ve gönderilerinizle birlikte) herhangi bir zamanda, herhangi bir nedenle, önceden haber verilmeksizin askıya alınabilir veya silinebilir. Ancak, e-posta listenizin sahibi sizsiniz. Hiç kimse bu ipuçlarını sizden alamaz.

3. E-posta daha iyi dönüşüm sağlar. E-posta yoluyla pazarlanan ürünleri satın alan kişiler, e-posta teklifleri almayanlara göre %138 daha fazla harcama yapıyor. Aslında, e-posta pazarlamasının %4400'lük bir YG'si (yatırım getirisi) vardır.

Mail Pazarlama hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin