Shopify Nedir?

Bir e-ticaret sistemine sahip olabilmeniz için mutlaka yazılım ve programlama bilgisine de sahip olmak zorunda değilsiniz. Çünkü profesyonel bir şekilde danışmanlık hizmetleri verdiğimiz shopify sistemi, e-ticaret faaliyetlerinizi tek bir merkezden yönetebileceğiniz bir e-ticaret yazılımı sağlamaktadır. 

Shopify, çevrimiçi veya çevrimdışı e-ticaret mağazanızı oluşturabileceğiniz bir platform olarak hizmet verir. Pratik bir kullanım ile e-ticaret işlemlerinizi yürütürken satışlarınızı rahatça düzenlemenizi, geliştirmenizi ve başlangıç aşamasında çok iyi bir potansiyel elde edebilmenizi sağlar. 

Shopify Tarihçesi

Shopify, Kanada merkezli olmak ile birlikte 2004 yılında genç bir arkadaş grubu tarafından kurulmuştur. Kayak sporu ile ilgilenen bu arkadaş grubu, internet üzerinde kendilerine ait snowboard ekipmanlarını satmak istemektedir. Ancak satış yapmak istedikleri platformlar kendileri için yeterli gelmediğinden dolayı kendilerine ait bir açık kaynaklı bir online mağazanın kuruluşunu gerçekleştirirler. Sonrasında bu e-ticaret yazılımına ihtiyaç duyacak başka insanların da aynı sistemi kullanabilmesi için Shopify adında bir platform kurarlar.

Shopify bugün dünya genelinde milyonlarca kullanıcının tercih ettiği ve yıllık milyarlarca dolar işlem hacminin yer aldığı bir e-ticaret yazılımı sağlamaktadır. Çünkü bu platformda bir e-ticaret mağazası kururken 70'ten fazla ödeme sistemi dahili olarak kullanabilir ve yasal çerçeveler içerisinde her türlü ürün ya da hizmet satışa sunulabilir. Bugün dünyada bilinen çok büyük markalar arasında Red Bull ya da Tesla Motors gibi sayfalar shopify e-ticaret yazılımını kullanmaktadır.

Shopify Avantajları Nelerdir?

Bulut tabanlı bir servis olan bu yazılım internetin bağlı olduğu tüm tarayıcı ve cihazlarda ulaşılabilir ve kullanılabilir bir yapı sağlar. Bir e-ticaret mağazasına sahip olmak istediğinizde, hiçbir efor sarf etmeden hatta teknik bilgi ihtiyacı duymadan kendi sayfanızı oluşturabilirsiniz. Çok küçük çapta e-ticaret için ücretsiz deneme kullanımı sonrasında ücretli kullanım ile daha iyi bir web sayfasına sahip olabilirsiniz.

Birçok dijital pazarlama aracını kullanabildiğiniz shopify sisteminde ürünlerinizi ve sayfalarınızı kişiselleştirerek, ek araçlar ve geliştiriciler ile sayfanızı geliştirebilirsiniz. Ajansımızın sunduğu shopify danışmanlığı gibi imkanlar ile var olan shopify sayfanızda bu gelişmeleri elde edebileceğiniz gibi kurulum noktasında da bir shopify sayfası sahibi olmak için destek alabilirsiniz.

2018 © Bir groupodin hizmetidir.