Press ESC to close

Dropshipping ile Nasıl Başarıya Ulaşabilirsiniz?

Dikkate alınacak çok şey varken, bunalmak ve gerçekten önemli olanı unutmak kolaydır. Bu nedenle, başarı için önemli unsurların bu listesini oluşturduk. Bunlar, yeni girişiminizi başlatacak veya bozacak temel “yapılması gereken” eylemlerdir. Bunları başarılı bir şekilde uygulayabilirseniz, birçok şeyi yanlış yapabilir ve yine de başarı için büyük bir şansınız olur.

Değer Katma

Müşterilerinize nasıl değer katabileceğiniz konusunda sağlam bir plana sahip olmak, en önemli başarı faktörüdür. Bu, tüm işletmeler için önemlidir, ancak çok daha fazlası, benzer ürünler taşıyan diğer mağazalar ile rekabet edeceğiniz dropshipping dünyasında.

Dropshipping ile müşterilere bir ürün sattığınızı düşünmek kolaydır. Ancak başarılı küçük tüccarlar, bunun yalnızca sundukları ürün olmadığını, içgörüler, bilgiler ve çözümler sattıklarının farkındadır. Bir e-ticaret tüccarı olduğunuzu düşünüyorsunuz, ancak aynı zamanda bilgi işindesiniz.

Kaliteli bilgi ve rehberlik yoluyla değer katamıyorsanız, rekabet etmeniz gereken tek şey fiyattır. Bu Walmart için başarılı bir strateji olsa da, başarılı bir dropshipping işi kurmanıza yardımcı olmayacak.

Pazarlama ve SEO’ya Odaklanın

Önemli bir başarı faktörü olarak değer katmanın yanısıra, yeni sitenize trafik çekebilmek önemlidir. Yeni e-ticaret satıcılarının karşılaştığı 1 numaralı sorun ve hayal kırıklığı, web sitelerine trafik eksikliği. Çok fazla tüccar, mükemmel bir sitede varlığından haberi olmayan bir dünyaya sürüyor.

Pazarlama ve trafiği artırmak, işletmenizin başarısı için kesinlikle gereklidir ve özellikle küçük bir bütçeniz varsa işinizi ön plana çıkarıyorsanız, iyi bir dış kaynak sağlamak zordur. Bu, kimsenin kim olduğunuzu bilmediği ilk 6 ila 12 ay boyunca özellikle önemlidir. Sitenizin lansmanını takiben, zamanınızın en az % 75’ini pazarlama, SEO ve trafik oluşturmaya ayırmanız gerekir. Sağlam bir pazarlama temeli oluşturduktan sonra, harcadığınız vakti biraz azaltabilirsiniz. Ancak erken dönemde pazarlamaya önemlidir.

Uzmanlaşmak

Karşılaştığımız hemen hemen her başarılı dropshipping mağazasının ortak bir yönü vardır: Belirli bir ürün veya niş konusunda uzmanlaşmıştır. Mağazalar ne kadar uzmanlaşırsa, o kadar başarılı olma eğilimindedirler.

Sadece sırt çantası satmak istemezsiniz. Hafif teçhizata takıntılı dünya çapında gezginler için tasarlanmış sırt çantaları satmak istemelisiniz. Sadece güvenlik kamera ekipmanı satmak istemezsiniz. Benzin istasyonları için güvenlik sistemlerine odaklanmaklısınız.

Birçoğu odaklarını daraltmanın potansiyel müşteri tabanını sınırladığını ve satışlara mal olacağını düşünüyor. Tam tersi doğru! Uzmanlaşma, müşterilerinizle daha etkili iletişim kurmanıza, rekabette daha kolay öne çıkmanıza ve daha küçük bir alana karşı rekabet etmenize olanak tanır. Bir dropshipping girişiminde uzmanlaşmak nadiren kötü bir harekettir.

Yeni bir nişte bir mağaza açıyorsanız, muhtemelen müşterilerinizin hangi segmentine odaklanacağını bilemeyeceksiniz ve sorun değil. Ancak müşterilerinizle deneyim kazandıkça, en karlı ve en fazla değeri katmanıza sahip segmenti belirlemelisiniz. Ardından, işletmenizi yalnızca bu müşterilerin ihtiyaçlarına ve sorunlarına odaklanacak şekilde konumlandırmaya çalışın. Premium bir fiyat talep ediyor olsanız bile dönüşüm oranlarınızın nasıl fırladığına şaşıracaksınız.

Unutmayın: Eğer herkes sizin müşterinizse, kimse değildir. Uzmanlık, kendinizi farklılaştırmanızı, yüksek bir fiyat talep etmenizi ve pazarlama çabalarınızı daha etkili bir şekilde yoğunlaştırmanızı kolaylaştırır.

Uzun Vadeli Bakış Açısına Sahip Olun

Dropshipping işi kurmak, değerli herhangi bir şey inşa etmek gibidir: Zaman içinde önemli düzeyde taahhüt ve yatırım gerektirir. Yine de bazı nedenlerden dolayı insanlar, birkaç aylık yarı zamanlı çalışmadan sonra dropshipping ile pasif altı haneli bir gelir elde edebileceklerini varsayıyorlar.

İlk birkaç ayın en zor olduğunu anlamak da önemlidir. Şüphelerle boğuşacak, web sitenizle ilgili sorunlarla karşılaşacaksınız ve muhtemelen sıfır satış sağlayan ezici bir web sitesi lansmanına sahip olacaksınız. Bunun normal olduğunu anlayın Roma bir günde inşa edilmedi.

Zihinsel olarak zorlu bir başlangıca hazırlanırsanız ve bir gecede zengin olmayı beklemiyorsanız, başarılı olana kadar işinize bağlı kalma olasılığınız çok daha yüksektir.

Olağanüstü Hizmet Sunun

İnternet her zaman oldukça şeffaf bir yer olmuştur, ancak sosyal medyanın son yükselişi, işletmenizin itibarını çevrimiçi başarınız için daha da önemli hale getirdi. Müşterilerinize iyi davranmazsanız, çoğu potansiyel müşteri de dahil olmak üzere tüm dünyaya haber verirler.

Dropshipping yapan satıcılar için en büyük müşteri hizmetleri riski, sipariş gönderimleri ters gittiğinde sipariş başına karlar ve zararlar konusunda tünel vizyonuna sahip olmaktır. Dropshippingin dağınık olabileceğini, bazı karışıklıkları temizlemek için para ödeyeceğinizi ve bunları her zaman müşterinize aktarmaya çalışmamanız gerektiğini kabul etmek çok önemlidir. Müşterileri mutlu etmek için bireysel siparişlerde ara sıra para kaybetmiyorsanız, muhtemelen çok iyi hizmet sağlamıyorsunuzdur.

Mutlu müşterilere sahip olmak, pazarlamanın en iyi şeklidir. Tüm işletmelerde olduğu gibi, memnun bir müşteriye satış yapmak, yeni bir olası müşteriyi satın almaya ikna etmeye çalışmaktan çok daha kolaydır. Müşterilerinize son derece iyi davranırsanız, büyük olasılıkla haberi yayarlar ve başkalarına size yol gösterirler. Birinci sınıf hizmetle, sürekli müşterilerin gelirinizin çoğunu oluşturduğu bir iş kurabilirsiniz.

Müşteri hizmetlerini bir öncelik haline getirmek, dropshipping işinizi başarıya hazırlar, bu nedenle en baştan bunun bir öncelik olduğundan emin olun.

Detaylara Takılmayın

Ayrıntılara çok fazla odaklanmayın. Şirket adınız, logonuz, temanız veya e-posta pazarlama hizmetiniz başarınızı belirleyemez.

Bir işletmeyi başarılı kılan, az önce bahsettiğimiz şeylerdir: değer katmak, pazarlama, olağanüstü müşteri hizmetleri, uzmanlaşma ve uzun vadeli yatırım. Yine de, yeni satıcılar iki alışveriş sepeti veya sağlayıcı arasında bir karar vermek için haftalar, bazen aylar geçirecekler. Bu, işin temel yönlerini geliştirmek için daha iyi harcanan değerli bir zamandır.

Araştırmanızı yapın ve bilinçli bir karar verin, ancak küçük kararların sizi felç etmesine izin vermeyin.

En Önemli Adım

Çoğu insanın asla atmadığı en önemli adım, işinizi kurmaya başlamaktır! Bu çoğu insan için en zor şeydir ve genellikle korku ve belirsizliğin bir sonucudur.

Başarılı girişimcilerin başlangıçta işleri hakkında kaya gibi sağlam bir kesinliğe sahip oldukları yaygın bir yanılgıdır. Biraz daha derine indiğinizde, çoğunun işlerin nasıl sonuçlanacağına dair korkuları ve çekinceleri olduğunu göreceksiniz. Yine de bu şüphelere rağmen planlarıyla ilerlediler.

Kendi işinizi kurma konusunda ciddiyseniz, aynısını yapmanız gerekir. Araştırmanızı yapın, seçeneklerinizi değerlendirin ve korkularınıza ve çekincelerinize rağmen bu bilgilerle ilerleyin. Girişimcilerin yaptığı budur.

Dropshipping’e başlamak istiyor ancak çekinceleriniz yada merak ettikleriniz varsa size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.