Press ESC to close

Google Alışveriş Reklamları mı Adwords mü?

İnternet sayfanızın ve ürünlerinin tanınması için reklamlara yer vererek tıklanma oranını ve satışlarınızı artırabilirsiniz. Web siteniz için kullanabileceğiniz çok farklı reklam çeşitleri mevcuttur. İlk seçeneğiniz sitenizde Google Alışveriş Reklamları kullanmak, ikinci seçeneğiniz ise Google Adwords Metin Reklamları. Tabi ki ikisinin de birbirine benzeyen ve farklı yönleri var.

Google Alışveriş Reklamları Özellikleri Nelerdir?

İnternet sayfanızın ürünleri için kullanabileceğiniz Google Alışveriş Reklamları’nın sahip olduğu en önemli özellik reklamda görsellerin bulunmasıdır. Google Alışveriş Reklamları Google arama sonucu sayfasında görünürler. Google reklamları açık artırma yöntemi ile çalışmaktadır. Sahip olduğunuz ürün grubu ve kategorisine için açık artırmaya katılarak reklamınızın google’u ziyaret eden herkesin arama sonuçlarında görmesini sağlayabilirsiniz. Google Alışveriş Reklamları’nın en önemli avantajı görsel bir reklam olduğu için metin ve anahtar kelime hazırlanmasına gerek olmayışıdır. Aynı zamanda görsel içeriklerin her zaman daha hızlı dikkat çektiğini de unutmayın.

Google Adwords Reklamları Özellikleri Nelerdir?

Google Adwords Reklamları yine Google arama sonucunda görülür ve bu reklamların içeriği kelimelerden oluşur. Reklamlarda yer almak için yine ürünleriniz ile ilgili belirlediğiniz kelimelerle açık arttırmaya katılmanız gerekmektedir. Reklamınızı sözel olarak kişilere sunduğunuz bu yöntem; görsel içeriğe dayanmayan bir ticaret siteniz mevcutsa kullanılabilir. Aynı zamanda insanlara indirim, kampanya bildirimleri gibi mesajları Google Adwords Reklamlarıyla iletebilirsiniz.

Google Alışveriş ve Adwords Reklamları Farkları

İki reklam türünü de sizin için açıkladık. Bu reklam türlerinin ikisine de sahip olmanız için yapmanız gereken şey aynı, bir açık arttırmaya katılmanız gerekli. Farklı olan Google reklamları içeriklerinden tanıtımınız için daha iyi olacağını düşündüğünüz reklamı seçebilirsiniz. Bu reklamların farklı yönleri:

– Google Alışveriş Reklamları fazla ürün seçeneğine sahip olan firmalar için görsel içeriğiyle daha uygundur.
– Google Adwords Reklamları ise ürün yelpazesinin dar olduğu markalarda, markanın bilinirliğini kanıtlamak için daha avantajlıdır.
– Adwords reklamlarının düzenlenmesi ve sunumu daha zordur. Alışveriş reklamlarında ise sunum sıralaması önemlidir.

Bu reklamlardan size faydalı olanı seçebileceğiniz gibi iki reklamı da kullanabilirsiniz.